Čím odměňovat?

Když s pejskem vytrvale trénujeme a trénink se mu daří, v dobré víře a za účelem další motivace ho chceme odměnit a tak sáhneme po pamlsku. Neuvědomíme si však, že tím svému psímu miláčkovi můžeme spíš škodit. Proč tomu tak je? Je to jednoduché. Představme si člověka, který na sobě poctivě pracuje – chodí každodenně běhat za účelem nabrat svalovou hmotu a možná zhubnout nějaké to kilo. Ale povede se mu to bez správného stravování?

Možná ano, ale dostaví se nesoustředěnost, podrážděnost, organismus bude chátrat bez přísunu minerálů a bílkovin, tělo bude náchylné k úrazům. A to je právě to, co nevědomky děláme našim pejskům. Většinu času s sebou na trénink bereme to, co pejskovi chutná a tím nechtěně zatěžujeme jeho organismus. Brit proto vyvinul speciální svačinku Training Snack, která psa nadchne tím, jak chutná a zároveň se díky složení pamlsku bude cítit fit, což mu napomůže k lepším výkonům.

V čem jiné odměny selhávají?

Oblíbená psí odměna, piškot, obsahuje velké množství sacharidů, které psa sice chvilkově nabudí, ale velmi rychle se po nich dostaví pocit hladu. To neprospívá ani pejskově kondici, ani jeho schopnosti soustředění při tréninku. Lepší je sáhnout například po sušeném mase, které má alespoň přijatelné množství proteinů, ale stejně neposkytuje vyvážený poměr potřebných složek. Mezi typické psí odměny patří samozřejmě hračka. Její nevýhodou je však to, že ne všichni psi trvají na své oblíbené a návyk na ni bývá zbytečně zdlouhavý. Navíc, i když na nějakou dobu zafunguje, většinou se psům rychle omrzí.

Proč zvolit pamlsek snack?

Sušené maso

Vysoký obsah proteinů (50%)
Zatěžuje trávení = negativní dopad na soustředěnost psa při tréninku

Snack

Skvělá chuť
Kaloricky vyvážený
Vysoce stravitelný
Bez zatížení organismu
Neškodí zubům
Podporuje aktivitu

Piškot

Rychlý zdroj energie
Vysoký obsah sacharidů
Škodlivý pro zuby
Zvyšuje obsah krevního cukru = navozuje pocit hladu

Optimální dávka při výcviku

Brit Training Snack je vyroben technologií extruze, za použití kombinace kuřete a rýže. Vlivem extruze a výběru správných surovin dochází ke zvýšení stravitelnosti a dosažení optimální energetické hodnoty pamlsku.

Ta by měla odpovídat maximálně 20 % z celkového denního přídělu potravy. Doporučený počet ks na den dle váhových kategorií je uveden v tabulce.

Reálná velikost
pamlsku
kcal / 1ks Optimální denní
spotřeba v ks
S 9 mm 2,32 5—20
M 10 mm 2,9 10—30
L 14 mm 7,9 15—35
XL 17 mm 15,3 20—45